micro a nano CT (XRM mikroskopy)
Firma Bruker microCT je světový leader v stolních mikroCT systémech, nově se por tyto přístroje používá též pojem 3D XRM (X-ray Microscopy) mikroskopy. Mikro a nano CT (Computer Tomography) přístroje této firmy otevírají nové možnosti v různých aplikacích včetně bio aplikací - life science, preclinical research. Firma RMI je distributorem skenerů Bruker microCT od roku 2011, máme tedy více než 11 let zkušeností s různými aplikacemi mikroCT techniky (3D XRM mikroskopie), podporou zákazníků a servisem přístrojů. Uživatelům skenerů jsme schopni poskytnout kompletní aplikační podporu, včetně školení pokročilé analýzy výsledků v českém jazyce (certifikovaný aplikační specialista a servisní technik). Informace o kompletním portfoliu přístrojů naleznete na stránkách výrobce zde.
Firma Bruker microCT vznikla spojením belgické firmy Skyscan a firmy Bruker v roce 2012. Firma Skyscan má velkou tradici v oblasti stolních microCT skenerů, byla první firmou která v roce 1997 uvedla na trh stolní microCT skener (Skyscan 1072). Od té doby patří k lídrům v oblasti mircoCT skenerů a její výrobky vynikají svými technickým parametry, kvalitou zpracování a softwarem, který je také vyvíjen firmou Skyscan, dnes Bruker microCT. V roce 2013 firma Bruker microCT uvedla na trh nový, revoluční stolní microCT systém 1272, který umožňuje simultánní zobrazení velkého objemu vzorku (14450x14450 bodů x 2660 řezů) současně s vysokým prostorovým rozlišením (350 nm). To představuje zobrazení 209 megapixelů v každém řezu. Výhodou stolních skenerů je jednoduchost instalace a obsluhy, kompaktní velikost (model 1272 má rozměry 116 cm x 52 cm x 33 cm, váha 150 kg) a zároveň možnost dosažení submikronového rozlišení. Firma Bruker microCT vyvíjí jak vlastní mikrofokusované rentgenové zdroje tak unikátní vysoce citlivé detektory s velkým počtem pixelů (až 16 Mp). Rozměry vzorků, které lze ve stolních microCT skenerech měřit jsou 75 mm v průměru a 70 mm na délku pro systém 1272, případně 25 cm v průměru a 25 cm na výšku v případě nového systému 1273. Velké průmyslové systémy sice umožňují skenovat i větší vzorky, nedosahují ale potřebného rozlišeni nebo musí skenovat jen malý vřez vzorku. Je třeba si ale uvědomit, že velikost rozlišitelného detailu je poměrem velikost vzorku a počtu pixelů na detekční kameře. U nového modelu 1272 (detekční kamera 16 Mp) lze tak dosáhnout nominálního rozlišení až 350 nm při současném skenu velkého objemu vzorku. Výše zmíněné parametry se tykají zejména ex-vivo systémů (viz. níže), u in-vivo systémů jsou kromě rozlišení (v mikrometrech) důležitými parametry kontrast pro málo kontrastní vzorky (tkáně), rychlost analýzy a softwarové vybavení. I v této oblasti firma SkyScan představuje špičkové řešení, kreré v mnoha parametrech (například kvalita zobrazení) nastavuje standardy v této kategorii přístrojů.
V případě zájmu jsme připraveni změřit Vaše vzorky a na naměřených datech demonstrovat přínos stolního microCT skeneru pro Vaši aplikaci. V případě Vašeho zájmu nás prosím neváhejte kontaktovat.
Nabídka firmy Bruker microCT se dělí dvě základní řady:
ex vivo microCT
Primárně určeny ke skenování pro studium neživých objektů, studium kostí, hmyzu atd.. U těchto aplikací je kladen velký důraz na maximální rozlišení skenu, doba skenování se pohybuje v hodinách. Firma Bruker microCT nabízí unikátní kombinaci citlivého detektoru s velkým počtem pixelů - lze využít pro skeny vysokým rozlišením, případně u skenů s nižším rozlišením využít tzv. průměrování (binning, kombinace signálu z několika pixelů kamery), které přináší výrazné zkrácení doby skenu. Dále firma Bruker microCT používá technologie adaptivního skenování (modely 1272, 1172), která automaticky optimalizuje vzdálenost rentgenky, vzorku a detektoru dle zvoleného rozlišení - to opět přináší výraznou úsporu času.
in vivo microCT
Skenery pro skenování laboratorních zvířat, skener (soustava zdroj - detektor) v tomto uspořádaní rychle skenuje kolem nehybného zvířete, součástí přístroje je příslušenství pro podporu životních funkcí zvířete a kompenzaci dýchaní atd. během skenu. Důležitým parametrem těchto skenerů je rychlost skenování (délka skenu řádově v minutách) tak aby zvířata byla vystavena pokud možno co nejnižší dávce rentgenového záření. I za těchto obtížných podmínek lze u skeneru 1276 dosáhnout rozlišení 9 mikrometrů, kvalita zobrazení patří k nejlepším v této kategorii.
- Aplikační list entomologie Velikost: 1.31 MB
Doplňující obsah
Produkty
-
Souhrnný přehled
- Analytické přístroje
- Spektrální systémy
- Měření barevnosti
- Materiálová analýza
- micro a nano CT (XRM mikroskopy)
- Termická analýza
- Antivibrační systémy
- Příprava vzorků
- Příprava vody a kyselin
- Chladící jednotky
- Spotřební materiál
- Produkce RMI
- Mobilní analyzátory
- Lasery a COPO
- Bezpečnostní aplikace
- Gama spektrometry, detekce radiace
© 2024, RMI, s.r.o. – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing